Відповідно до планів роботи департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти на 2018 рік на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з 12 по 14 червня 2018 року відбудеться Всеукраїнський науково-практичний семінар «Світ дитинства». Форма проведення – «Літня школа для дорослих 2018» (лист Міністерства освіти і науки України від 24.05.2018 № 2.4-1324).
До участі запрошуються головні спеціалісти з дошкільної освіти обласних департаментів/управлінь освіти, викладачі закладів вищої освіти, викладачі та методисти закладів післядипломної педагогічної освіти, методисти РМК, НМЦ, ОТГ, районних /міських управлінь/відділів освіти, керівники та практичні психологи закладів дошкільної освіти.
Міністерство аграрної політики та продовольства України розглянуло лист МОН на Лист № 1/12-6685 від 31.10.2017 Міністерства освіти і науки України щодо надання роз’яснень про необхідність реєстрації харчоблоків закладів освіти як операторів ринку харчових продуктів та в межах компетенції повідомляє наступне.
Відповідно статті 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі — Закон України) суб’єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об’єктів санітарних заходів набуває статусу оператора ринку.
Об’єкти санітарних заходів — харчові продукти, тварини, призначені для споживання людиною, а також допоміжні матеріали для переробки та матеріали, що контактують з харчовими продуктами.
Потужності — споруди або комплекс споруд, приміщення, будівлі, обладнання та інші засоби, включаючи транспортні засоби, а також територія, що використовуються у виробництві та/або обігу об’єктів санітарних заходів.
Згідно із статтею 23 вищезазначеного Закону України оператори ринку, які провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, зобов’язані отримати експлуатаційний дозвіл на кожну окрему потужність до початку її експлуатації.
Частиною другою статті 23 встановлено операторів ринку, на яких не поширюється зазначений обов’язок. Зокрема, це стосується операторів ринку, які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням та/або зберіганням та/або продажем харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °С, залишаючись придатними для споживання людиною. Також цей обов’язок не поширюється на заклади громадського харчування, а також на заклади роздрібної торгівлі.
Разом з тим, відповідно до статті 25 Закону України оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.
Враховуючи вищезазначене, харчоблоки закладів освіти є операторами ринку харчових продуктів і підлягають державній реєстрації.
Державну реєстрацію потужностей здійснює Держпродспоживслужба.
Процедуру державної реєстрації потужностей визначено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 382/28512.
Також статтею 20 Закону України передбачено зобов’язання операторів ринку розробляти, вводити в дію та застосовувати постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи НАССР. При цьому сертифікація зазначених постійно діючих процедур не є обов’язковою.
Для запровадження НАССР встановлено перехідні періоди, а саме:
підприємства, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей) — до 20 вересня 2018 р.
малі потужності (постачають продукцію кінцевому споживачу, роб. персонал — до 10 осіб, площа — до 400 кв. м., або потужності, які не постачають продукцію і мають персонал до 5 осіб) — до 20 вересня 2019 р.
Така норма вже діє для підприємств, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей).
Також зазначаємо, що відповідно до наказу Мінагрополітики від 01.10.2012 № 590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)», передбачено запровадження спрощеного підходу для певних категорій потужностей у застосуванні процедур, що засновані на принципах НАССР.
Держпродспоживслужба здійснює державний контроль за впровадженням постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) із застосуванням акту державного контролю (наказ Мінагрополітики — від 06.02.2017 № 41), який містить вичерпний перелік питань.
Статтею 64 Закону України встановлено відповідальність операторів ринку за порушення вимог законодавства в сфері безпечності харчових продуктів.
Одночасно зазначаємо, що відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, при цьому Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 № 1119, не передбачено надання роз’яснень законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.
Директор Департаменту продовольства М. Мороз
У рамках проекту соціальної дії "Book Space "Пізнаємо Україну разом" із 15 серпня по 30 жовтня 2018 року у закладі дошкільної освіти № 8 "Теремок" - центрі Софії Русвої буде проходити творчий фото-вернісаж «Маленькі фотографи. Книга в об’єктиві».
Положення про творчий фото-вернісаж
«Маленькі фотографи. Книга в об’єктиві»
І. Загальні положення
1.1.Фото-вернісаж проводиться в рамках реалізації соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом». Всі без винятку знімки учасників будуть розглянуті оргкомітетом за умови виконання вимог.
2.2. Фото-вернісаж проводиться за номінаціями:
«Читання в бібліотеці, книгарні тощо»;
«Вдалий ракурс»;
«Селфі»;
«Найкумедніше/найсерйозніше фото»;
«Мімішна мить» тощо.
2.3.Організатором вернісажу є менеджер проекту соціальної дії «Book Space «Пізнаємо Україну разом» Терещенко І. А., дошкільний навчальний заклад (ясла-садка) № 8 «Теремок» - центра Софії Русової (далі ДНЗ № 8).
ІІ. Мета вернісажу
2.1. Метою вернісажу є:
- популяризація сюжетів світлин, що відображають підтримку, розвиток і заохочення інтересу дітей дошкільного віку до читання та фотографування;
- фотографування осередків книг: у закладі дошкільної освіти, книгарнях, бібліотеках, інших громадських місцях;
- створення привабливого образу людини, що читає, з метою популяризації читацької культури;
- привернення належної уваги педагогічної спільноти, громадськості до проблем читання книжок на паперових носіях;
- популяризація читання як інтелектуальної форми дозвілля дітей та їх рідних.
ІІІ. Порядок і термін проведення вернісажу
3.1. Фото-вернісаж проводиться у один етап до 30. 10. 2018 року.
3.2. Оргкомітет вернісажу: Рубан В. В., практичний психолог ДНЗ № 8 «Теремок», Терещенко І.А., менеджер проекту соціальної дії «Book Space «Пізнаємо Україну разом».
3.3. Повноваження оргкомітету:
- доводить до відома педагогів, батьків вихованців старшої вікової групи Положення про проведення вернісажу;
- приймає роботи на електронних носіях;
- визначає домінантів вернісажу;
- організовує висвітлення ходу вернісажу в засобах масової інформації, у мережі facebook та на сайтах організатора і партнерів проекту.
IV.Умови вернісажу та вимоги до робіт
4.1. Умови вернісажу:
- до участі надаються авторські фотороботи, виконані дітьми старшої вікової групи ДНЗ № 8;
- роботи приймаються з 15 серпня до 30 жовтня 2018 року.
4.2. Вимоги до фото:
- самостійне виконання фото дитиною;
- відображення теми вернісажу;
- оригінальність;
- зображення фото кольорове чи чорно-біле;
- добра якість зображення;
- фотографія має бути з назвою;
- фото у форматі JPEG.
4.3. Фото подаються до координатора Рубан В. В. на електронних носіях (не більше десяти світлин від кожної вікової групи);
4.4. Знімки супроводжуються заявкою, що містить такі дані: П.І.Б. автора, назва роботи, вікова група та розпискою про добровільну згоду батьків на оприлюднення фото, що подані до участі у вернісажі у засобах масової інформації.
4.5. Якщо умови вернісажу, а саме пунктів 4.1, 4.2, 4.3, 4.4 будуть порушені, то організатори приймати роботи до участі, не будуть.
V. Нагородження учасників
5.1. Учасники нагороджуються персоніфікованим Дипломом, подарунком на урочистостях (свята, батьківські збори тощо), що проходитимуть у закладі.
5.2. Для нагородження учасників вернісажу можуть залучатися кошти благодійних фондів, спонсорів, окремих фізичних осіб тощо, що не суперечить чинному законодавству.
Документом передбачається:
переоформлення ліцензії при збільшенні ліцензованого обсягу;
встановлення строків набрання чинності вимогами до кадрового забезпечення освітньої діяльності;
встановлення вимог до закладів освіти, що здійснюють підготовку іноземців та осіб без громадянства;
забезпечення вимог доступності до навчальних приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
визначення підстав для надання закладам дошкільної та загальної середньої освіти майнових прав на нерухоме майно на умовах, передбачених для закладів освіти.
Рішенням удосконалено процедуру ліцензування, зокрема щодо кадрового, матеріально-технічного забезпечення освітньої діяльності, визначення мінімальних вимог для провадження освітньої діяльності у сферах фахової передвищої та післядипломної освіти для осіб з вищою освітою (спеціалізація, підвищення кваліфікації, стажування, інтернатура, лікарська резидентура), дошкільної освіти для фізичної особи — підприємця, основним видом діяльності якої є освітня діяльність.
Докладніше на УРЯДОВОМУ ПОРТАЛІ
23 травня в закладі дошкільної освіти (далі ЗДО) № 4 "Марите" відбулася робоча нарада з вихователями-методистами закладів дошкільної освіти.
На ній мова йшла про орієнтовний графік роботи міських методичних об'єднань на 2018-2019 н. р.
Хоменко О. М., вихователь-методист ЗДО оглядово ознайомила колег із додатками до планів роботи вихователів вікових груп,підготувала відео-презентацію.
Про професійне спілкування в рамках роботи громадської організації "Асоціація працівників дошкільної освіти" протягом травня-липня 2018 року розповіла голова місцевого осередку І. А. Терещенко, методист міського методичного центру з дошкільної освіти та Кулик О. О., музичний керівник ЗДО "Марите".
До відома вихователів-методистів було донесено інформацію про нові документи Міністерста освіти та науки України - "Примірне положення про методичний кабінет закладу дошкільної освіти" та інструктивно-методичні рекомендації щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти.
На останок роботи було вироблено рекомендації.
У ІІ етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах системи освіти перемогу серед 12 учасників здобув заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 1 "Калинка" (завідувач закладом - Суріна Н. К., інструктор із фізкультури Пінчук Т. М.) у номінації «Кращі дошкільні навчальні заклади (сільські, міські, компенсуючого типу)».
Колектив закладу якісно підготував супровідні документи до конкурсу (укладач - вихователь-методист закладу Топчій О. І.), а місцеве телебачення - відео-репортаж про стан фізичного виховання в закладі. Методичний супровід конкурсу здійснював дошкільний сектор міського методичного центру.
Бажаємо колективу подальших здобутків.
Міський методичний центр управління освіти і науки Славутицької міської ради щиро вітав сьогодні колектив закладу дошкільної освіти "Калинка" з ювілейним Днем народження!
Під час святкування урочистостей діти підготували поздоровлення для тих, хто завітав в гості.
Пісні, таночки, вірші лунали для тих, хто приймав перших дітей, для тих, хто сьогодні ділиться своєю свою турботу про них.
Отже, вітаємо працівників "Калинки" та бажаємо втілювати мрії в реальність, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях.
Хай доля збагачує кожного з Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення!
Шановні колеги! У дошкілля Славутича стало традицією – визначати найважливіші події, що супроводжували педагогічну спільноту протягом навчального року.
Ще кілька тижнів старого навчального року і будемо підбивати підсумки.
Тож пропоную разом скласти топ цьогорічних подій (новин) у сфері дошкільної освіти нашого міста.
Надсилайте свої пропозиції на електронну скриньку metodist.terechenko@gmail.com до 31 травня. Думка кожного з вас для нас важлива.
Завершився міський конкурс-акція «Педагогічне есе».
Серед педагогів закладів дошкільної освіти (далі ЗДО) у ньому взяли участь Савченко Світлана, учитель-дефектолог ЗДО № 6 "Крунк" та вихователь ЗДО № 8 "Теремок" - центра Софії Русової - Ткачук Надія.
Педагоги-дошкільниці вправно володіють вмінням писати справжні життєві історії.
Вітаємо колег ЗДО № 1 "Калинка" із перемогою у номінації "Краща програма для дітей старшого дошкільного віку" міського конкурсу для педагогів навчальних закладів "Краща програма факультативу (гуртка) з енергозбереження".
Дякуємо учасникам за щире вміння ділитися досвідом.
Міністерство освіти і науки розробило інструктивно-методичні рекомендації щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти.
Рекомендації є в додатку до листа №1/9-249 від 19 квітня, опублікованому на сайті МОН.
Зокрема, у документі застерігають від надмірної уваги до інтелектуального розвитку дітей.
“Підкреслюємо, що Державним стандартом початкової освіти навчання дитини писемному мовленню (читання, письмо) передбачено в початковій школі. Разом з тим, неприпустимо штучно уповільнювати індивідуальний темп розвитку дитини, не задовольняючи інтереси та потреби старших дошкільників”, – пояснюється у листі.
Формування екологічної культури дітей, активізації їх природоохоронної, пізнавальної та творчої діяльності, а також покращення озеленення території та приміщень закладів дошкільної освіти міста - ці завдання ставились на меті під час проведення міської акції «Екологічна стежина» у номінації «Рослини нашого двору».
Віртуальну подорож-ознайомлення з рослинами нашого двору, розпочнемо з калинового майданчика, що затишно розмістився в закладі дошкільної освіти № 1 «Калинка». Найбільш приваблива калина в пору цвітіння. Про корисність цієї рослини годі й говорити: квіти, ягоди, кора. Це дерево - символ України. Восени, на майданчику, привітно розміщується гарбузовий вернісаж. Дітлахи «Калинки» люблять під час проведення уроків В. О. Сухомлинського у природі ходити стежками казок, зустрічатися з їх героями, спостерігати за природою тощо.
У закладі дошкільної освіти «Центр розвитку дитини» є вишневий садок. Педагоги та вихованці заклали його у 2015 році. Проте не всі деревця пережили засушливе літо, холодну зиму.
Тож цього року, діти та педагоги разом ще досадили молоді деревця.
У вишневому садочку проводять спостереження за деревцями, комахами, птахами дошкільнята закладу. Працівники та батьки установи підживлюють, обкопують деревця восени, навесні, милуються цвітінням, ароматами та ягодами дерев.
Десять років тому на подвір’ї закладу дошкільної освіти № 4 «Марите» з’явилось незвичне деревце. Воно має багато назв: «чумак», «рай-дерево», «боже дерево», «айлант» або «китайський ясен».
Рослина швидко росте, легко поновлюється молодою порослю «чумака». Отож прийняли рішення - розсадити молоді пагонці.
Тепер центральний фасад закладу прикрашає 24 дерева «китайського ясеню» або «чумака». Працівники «Марите» пишаються тим, що мають свій невеличкий «чумацький шлях».
Вихованці закладу дошкільної освіти № 5 "Джерельце" восени минулого року посадили на території декоративний клен. Радість від роботи виклали у вірші, що склала вихователь Cимонова Я. М. Пропонуємо його уривок:
Діти взялись за лопати
І копають так завзято.
В ямку клена посадили,
Засипали і полили.
Ось кленочок-молодець –
Справи доброї вінець,
У садочку у дворі
Дарує радість дітворі!
Висадили саджанці дерев та кущів вишні, горіха, клена, бузку родини вихованців закладу дошкільної освіти № 6 «Крунк».
Свою активність, майстерність, вигадку, натхнення проявили працівники, батьки, вихованці «Крунка»:
• родина Савенко Софії, вихованки групи № 9 «Ягідка» - мама Валентина Вікторівна, тато Руслан Миколайович та дідусь Микола Юрійович (висадили саджанці дерев);
• прибиральниця Цибуля В.М., вихователь Конюша Л.М. (надали саджанці дерев та кущів);
• вихователі та батьки вихованців групи № 5 «Теремок»: Ничипоренко Анна Леонідівна, Кириченко Лілія Анатоліївна, Бубенко Олександр Михайлович, Богуцький Денис Володимирович (оформили квітник на майданчику групи).
У закладі дошкільної освіти № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової діти групи "Сонечко" з педагогами та батьками прикрашали квітничок власної групи. Принесли паростки квітів, із веселим настроєм та творчим захопленням склали план розташування рослин на клумбі, власноруч саджали різнобарвні квіти (чорнобривці, гвоздики, нарциси, півники, тюльпани, примули, петунії тощо). Пересадили на клумбу кімнатні рослини: бальзамін, герань, лілії.
На виконання плану заходів стосовно Міжнародного проекту «Афлатот» відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 22.01.2016 № 46 «Щодо упровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку», з метою ознайомлення педагогічних працівниківта батьківської громадськості з кращим досвідом роботи, на офіційному сайті Міністерства відкрито сторінку освітнього проекту «Афлатот» (рубрика Освіта/Дошкільна освіта/Майстерня педагога/Афлатот) (лист Міністерства освіти і науки України від 03.04.2018 № 1/11-3588).
Просимо після проведення відповідного заходу надсилати матеріали локального рівня, кращі зразки системної роботи з кадрами, батьками, перспективно/календарного планування, розробок власних інноваційних моделей реалізації ідей і змісту соціальної і фінансової грамотності в освітній процес ЗДО до Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» на електронні адреси відділу науково та навчально-методичного забезпечення змісту дошкільної та початкової освіти в Новій українській школі: do_tpn@ukr.net, do_imzo@ukr.net, за формою, що додається, у форматі DOC, PDF, відеоматеріали (за наявності) до 5 хвилин з посиланням на YouTube.