Про просвітницький проект "Біоетика"

На серпневій (не) конференції "Професійне зростання вчительства в реаліях Нової української школи", що відбулася 29 серпня в Славутицькому ліцеї в одній із паралелей мова йшла про проект "Біоетика".

 

Його спікером була одна із авторів-упорядників методичного посібника "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин" (має гриф Міністерства освіти і науки України, схвалено до використання у закладах середньої освіти" (протокол  № 2 від 13.06. 2018 року) - Москалик Ельвіна.

 

 Під час спілкування дізналися про "уроки доброти", що мають на меті впровадження інтерактивних занять із дітьми 1-11 класу щодо виховання у них гуманного ставлення до тварин. Методичні розробки для всіх вікових категорій є у електронному доступі. 

Куратор проекту повідала про тривалість занять 30-45 хвилин, періодичність їх проведення - 1 раз на рік для у кожного класу.

 Проект передбачає Всеукраїнські благодійні акції та конкурси; екскурсії до притулків для безпритульних тварин; волонтерську діяльність.

Дякуємо пані Ельвіні за цікавий презентаційний матеріал та запрошуємо педагогів закладів освіти використовувати даний посібник у освітній роботі.  

0 Comments

Положення про ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти

Урядом затверджено Положення про ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти та внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів.

 

 

Прийняття акта дозволить визначити порядок утворення ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, основні засади його діяльності, правовий статус, порядок його припинення, а також унормувати питання організації роботи, оплати праці та відпусток працівників ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів.

 

 

Це сприятиме підвищенню якості інклюзивного навчання шляхом підвищення фахової компетентності педагогічних працівників, раціонального використання кадрового потенціалу регіонів та коштів державного бюджету, спрямованих для підтримки осіб з особливими освітніми потребами, забезпечить підвищення рівня обізнаності громадськості про дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, попередження дискримінації, формування позитивного ставлення до таких дітей та їх батьків. Докладніше на  УРЯДОВОМУ ПОРТАЛІ

0 Comments

Про перелік навчальної літератури

З метою забезпечення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти Міністерство освіти та науки України подає Перелік навчальної літератури, що рекомендовано до використання у 2018-2019 н. р. 

0 Comments

Про настановчі засіданння міських методичних об'єднань

Шановні колеги!

Перегляньте, будь ласка,  роботу настановчих засідань міських методичних об'єднань. 

 

«Музичний вернісаж», керівник Гаріна Н. І., 4 вересня о 12. 30 в закладі дошкільної освіти № 5 «Джерельце».

 

«Фізкультурна мозаїка», керівник Дуброва В. М., 5 вересня  о 12. 30 в закладі дошкільної освіти № 8 «Теремок» - центр Софії Русової.

 

«Фантазії образотворчості», керівник Щербак Н. М.,  10 вересня о 13. 00 в закладі дошкільної освіти № 6 «Крунк».

 

«Скарбничка вихователя спеціалізованої групи» (настановче), керівник Вишневецька Т. Д., 10 вересня о 14. 00 в закладі дошкільної освіти № 6 «Крунк».

 

«Абетка медичної сестри», керівник Кравченко Л. Л.,

 11 вересня о 13. 00 в закладі дошкільної освіти № 1 «Калинка». 

 

«Дефектолог. Info», керівник Лазаренко О. І., 11 вересня о 14. 00  в закладі дошкільної освіти «Центр розвитку дитини».

 

 

0 Comments

Вернісаж розпочато

У  родин, що відвідують заклад дошкільної освіти № 8 "Теремок" - центр Софії Русової  є можливість взяти участь у фото-вернісажі «Маленькі фотографи. Книга в об’єктиві». 

Для цього вам слід побувати у:  книжковому магазині чи бібліотеці, книжковому форумі чи осередку книги вдома, дошкільному закладі тощо.

Спонсори, що виявили бажання відзначити охочих нагородами, - уже знайдені. 

Нагадуємо, що у рамках роботи соціального проекту "Пізнаємо Україну разом" організовується фотовернісаж разом із дошкільним навчальним закладом № 8  "Теремок" - центр Софії Русової.

 

Положення про творчий фото-вернісаж «Маленькі фотографи. Книга в об’єктиві».

І. Загальні положення

1.1.Фото-вернісаж проводиться в рамках реалізації соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом». Всі без винятку знімки учасників будуть розглянуті оргкомітетом за умови виконання вимог.

2.2. Фото-вернісаж проводиться за номінаціями: 

«Читання в бібліотеці, книгарні тощо»;

«Вдалий ракурс»;

«Селфі»;

«Найкумедніше/найсерйозніше фото»;

«Мімішна мить» тощо.

2.3.Організатором вернісажу є менеджер проекту соціальної дії «Book Space «Пізнаємо Україну разом» Терещенко І. А., дошкільний навчальний заклад (ясла-садка) № 8 «Теремок» - центра Софії Русової (далі ДНЗ № 8).

ІІ. Мета вернісажу

2.1. Метою вернісажу є:

- популяризація сюжетів світлин, що відображають підтримку, розвиток і заохочення інтересу дітей дошкільного віку до читання та фотографування; 

- фотографування осередків книг: у закладі дошкільної освіти, книгарнях, бібліотеках, інших громадських місцях;

- створення привабливого образу людини, що читає, з метою популяризації читацької культури;

- привернення належної уваги педагогічної спільноти, громадськості до проблем читання книжок на паперових носіях;

- популяризація читання як інтелектуальної форми дозвілля дітей та їх рідних.

ІІІ. Порядок і термін проведення вернісажу

3.1. Фото-вернісаж проводиться у один етап до 30. 10. 2018 року.

3.2. Оргкомітет вернісажу: Рубан В. В., практичний психолог ДНЗ № 8 «Теремок», Терещенко І.А., менеджер проекту соціальної дії «Book Space «Пізнаємо Україну разом».

3.3. Повноваження оргкомітету:

- доводить до відома педагогів, батьків вихованців старшої вікової групи Положення про проведення вернісажу;

- приймає роботи на електронних носіях;

- визначає домінантів вернісажу;

- організовує висвітлення ходу вернісажу в засобах масової інформації, у мережі facebook та на сайтах організатора і партнерів проекту.

IV. Умови вернісажу та вимоги до робіт

4.1. Умови вернісажу:

- до участі надаються авторські фотороботи, виконані дітьми старшої вікової групи ДЗО № 8; 

- роботи приймаються з 15 серпня до 30 жовтня 2018 року.

4.2. Вимоги до фото:

- самостійне виконання фото дитиною;

- відображення теми вернісажу;

- оригінальність;

- зображення фото кольорове чи чорно-біле;

- добра якість зображення;

- фотографія має бути з назвою;

- фото у форматі JPEG.

4.3. Фото подаються до координатора Рубан В. В. на електронних носіях (не більше десяти світлин від кожної вікової групи);

4.4. Знімки супроводжуються заявкою, що містить такі дані: П.І.Б. автора, назва роботи, вікова група та розпискою про добровільну згоду батьків на оприлюднення фото, що подані до участі у вернісажі у засобах масової інформації.

4.5. Якщо умови вернісажу, а саме пунктів 4.1, 4.2, 4.3, 4.4 будуть порушені, то організатори приймати роботи до участі, не будуть.

V. Нагородження учасників

5.1. Учасники нагороджуються персоніфікованим Дипломом, подарунком на урочистостях (свята, батьківські збори тощо), що проходитимуть у закладі.

5.2. Для нагородження учасників вернісажу можуть залучатися кошти благодійних фондів, спонсорів, окремих фізичних осіб тощо, що не суперечить чинному законодавству.

0 Comments